Archiv článků

archiv článkůarchiv aktualit

V září 2017 byly zveřejněny tyto aktuality:

29.9.Výhra v nájezdech!Hokejisté Aukro Berani Zlín vyhráli v zápase 8. kola Tipsport extraligy nad týmem Mountfield HK Hradec Králové 2:1 po samostatných nájezdech a prodloužili úspěšnou sérii domácích výher nad Východočechy již na osm utkání! Čtyři tisícovky diváků viděly defenzivní bitvu, kterou rozsekly až nájezdy. Branky padaly pouze na začátku druhé třetiny. Hosté otevřeli střelecký účet zápasu 28 vteřin od začátku druhé třetiny, Berani odpověděli za půldruhé minuty zásluhou využité přesilové hry. Obětavě hrající domácí se ubránili v prodloužení i přesilovce soupeře a nakonec rozhodli o vítězství v nájezdech. Branky zaznamenali Martin Matějíček a v nájezdech se jako jediný trefil Roberts Bukarts. Veselý a spol. vyhráli již potřetí v řadě. Tipsport extraliga 2017/2018, 8. kolo: Aukro Berani Zlín - Mountfield HK Hradec Králové 2:1 po samostatných nájezdech (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0), branky a nahrávky: 22. min Matějíček (Honejsek, Freibergs), rozhodující nájezd Roberts Bukarts - 21. Červený (Vopelka, Koukal).
29.9.Výsledky 8. kolaTipsport extraliga 2017/2018 - pátek 29. září: Třinec - Olomouc 3:4 po nájezdech, Mladá Boleslav - Litvínov 2:0, Jihlava - Vítkovice 4:2, Chomutov - Plzeň 1:4, Aukro Berani Zlín - Hradec Králové 2:1 po nájezdech, Pardubice - Brno 4:5, Sparta - Liberec 7:1.
29.9.Chytil v kádru Rangers!Zlínský hokejový útočník Filip Chytil zůstal na soupisce New York Rangers i po konečném zúžení sestavy na 25 hráčů a pravděpodobně si zahraje již v letošní sezoně NHL. Rodák z Kroměříže zaujal na přípravném kempu, kde odehrál 4 přípravná utkání s bilancí 3 kanadských bodů za gól a 2 nahrávky. Navíc byl se 14 pokusy nejaktivnějším střelcem Rangers. Chytil získal cenu Larse-Erika Sjöberga, kterou od roku 1988 udělují média nejlepšímu nováčkovi v kempu! Ve hře je i varianta, že se osmnáctiletý Chytil vrátí v letošní sezoně do Zlína. Podle současných pravidel může odehrát v zámoří 9 zápasů, aniž by začala platit jeho tříletá nováčkovská smlouva.
28.9.S Třincem změna barvy dresůExtraligoví hokejisté Aukro Berani Zlín odehrají domácí utkání 9. kola Tipsport extraligy s týmem HC Oceláři Třinec (neděle 1. října v 17 hodin) ve světlé (žluté variantě) dresů. Vedení zlínského klubu vychází vstříc přání fanoušků a dojednalo změnu barvy dresů s vedením hokejového Třince. Následně tuto změnu schválil Český svaz ledního hokeje. "Fandové zlínského hokeje se na nás obrací s prosbou, abychom odehráli některý z domácích zápasů v letošní sezoně ve světlé variantě. Žlutá barva dresů nám v nejednou případě přinesla cenné výhry a štěstí, proto jsme zvolili tuto změnu. Vážíme si našich fanoušků a jsme rádi, že i soupeř souhlasil s touto změnou,“ pověděl Jiří Šolc, sportovní manažer Aukro Berani Zlín.
26.9.Chytil byl opět u vítězného góluOsmnáctiletý útočník Filip Chytil si vede na výbornou v předsezonním kempu účastníka NHL New York Rangers. V noci z pondělí na úterý nastoupil ve třetím přípravném zápase proti Philadelphii, kdy vedl druhou formaci s křídly Bučněvičem a Nashem. Při své premiéře rozhodl prodloužení proti celku New Jersey Devils, rovněž v souboji s Flyers se zasloužil o vítěznou akci v nastaveném čase přesnou nahrávkou na rozhodující gól McDonagha v 64. minutě!
26.9.Sledge hokejisté jsou po dvou kolech stoprocentníZlínští sledge hokejisté vyrazili za čtvrtým titul v řadě skvěle, neboť po úvodních dvou kolech České ligy jsou stoprocentní. Na ledě Litvínova to byla jednoznačná záležitost především díky pětibrankové druhé třetině, hokejisté na sáňkách z Moravy zvítězili 7:0. Druhé venkovní utkání v Karlových Varech bylo podstatně vyrovnanější, i to ale Zlín zvládl, když o výhře 5:4 rozhodl gólem v poslední minutě. Více se dozvíte ZDE. Litvínov - Zlín 0:7 (0:1, 0:5, 0:1), branky a nahrávky Zlína: 8. D. Hábl (Z. Hábl), 20. Palát (Z. Hábl), 23. Joppa (Z. Hábl, Turic), 26. Ligda (Z. Hábl, Joppa), 28. Z. Hábl, 30. Šafránek (Z. Hábl), 44. Ligda (Joppa, Julina). Karlovy Vary - Zlín 4:5 (1:2, 2:2, 1:1), branky a nahrávky Zlína: 9. Julina, 10. Joppa (Ligda), 20. Z. Hábl (D. Hábl, Šafránek), 27. Z. Hábl (Ligda), 45. Ligda (Z. Hábl). Sestava Zlína: Molek, Matoušek - Julina, Šafránek, Z. Hábl, Turic, Palát, Ligda, D. Hábl, Joppa, Rauš.
24.9.Derby rozsekl HonejsekHokejisté Aukro Berani Zlín vyhráli v utkání 7. kola Tipsport extraligy na ledě týmu HC Olomouc 4:3 po prodloužení a odpoutali se z posledního místa v extraligové tabulce. Ve vyrovnaném moravském derby se oba celky přetahovaly o vedení. Berani se ujali vedení již ve 3. minutě, nicméně Hanáci otočili stav. Veselý a spol. úspěšným vstupem do třetí třetiny zvrátili vývoj zápasu opět ve svůj prospěch, ale v 51. minutě Mora srovnala. Zlín rozhodl o důležitém vítězství a bonusovém bodu na začátku nastaveného času. Tipsport extraliga 2017/2018, 7. kolo: HC Olomouc - Aukro Berani Zlín 3:4 po prodloužení (2:1, 0:0, 1:2 - 0:1), branky a nahrávky: 5. min Laš, 10. Burian (Eberle, Roman Vlach), 51. Ostřížek (Ondrušek) - 3. Roberts Bukarts (D. Šťastný), 42. Kubiš (Popelka, Okál), 43. Roberts Bukarts (Honejsek, D. Šťastný), 61. Honejsek (D. Šťastný).
24.9.Výsledky 7. kolaTipsport extraliga 2017/2018 - neděle 24. září: Liberec - Chomutov 1:4, Plzeň - Pardubice 10:2, Vítkovice - Mladá Boleslav 3:2 po nájezdech, Brno - Jihlava 4:2, Olomouc - Aukro Berani Zlín 3:4 po prodloužení, Hradec Králové - Sparta 2:3. Sobotní předehrávka: Třinec - Litvínov 5:1.
22.9.Šťastná výhra za tři bodyHokejisté Aukro Berani Zlín vyhráli v zápase 6. kola Tipsport extraligy nad týmem HC Verva Litvínov 3:2 a vybojovali první letošní body na domácím ledě. Berani natáhli vítěznou šňůru domácích výher nad Litvínovem již na patnáct zápasů v řadě! Severočeši nevyhráli ve Zlíně dlouhých sedm let, naposledy se radovali z výhry v lednu 2010. Zlín šel do vedení již v 6. minutě, ale hosté srovnali krok. Domácí strhli vedení na svou stranu ve 46. minutě, ale Verva tři minuty před třetí sirénou podruhé vyrovnala. Vítězný gól pro zlínské barvy přišel 38 vteřin před sirénou! Tipsport extraliga 2017/2018, 6. kolo: Aukro Berani Zlín - HC Verva Litvínov 3:2 (1:0, 0:1, 2:1), branky a nahrávky: 6. min Rihards Bukarts (Illo), 46. Roberts Bukarts (J. Ondráček), 60. Kubiš - 27. M. Hanzl (Černý), 57. Lukeš (V. Hübl).
22.9.Výsledky 6. kolaTipsport extraliga 2017/2018 - pátek 22. září: Aukro Berani Zlín - Litvínov 3:2, Chomutov - Vítkovice 1:2 po prodloužení, Mladá Boleslav - Plzeň 2:3 po prodloužení, Olomluc - Hradec Králové 1:3, Pardubice - Jihlava 7:5. Předehráno Třinec - Liberec 5:2. Utkání Brno - Sparta se hraje v úterý 26. září.
21.9.Předehrávka pro OcelářeTipsport extraliga pokračovala ve čtvrtek 21. září předehrávkou 6. kola. Hokejisté Třince porazili na domácím ledě Bíle Tygry z Liberce 5:2 i zásluhou tří branek ve třetí třetině.
19.9.Dohrávka pro TygryV úterní dohrávce 5. kola Tipsport extraligy porazili hokejisté Liberce v duelu dvou sousedů ze středu tabulky tým Mladé Boleslavi 3:1.
17.9.Opět nevydařený závěr..Hokejisté Aukro Berani Zlín prohráli v zápase 5. kola Tipsport extraligy na ledě týmu HC Dukla Jihlava 2:3 prohráli již čtvrtý zápas v řadě. Staronový účastník nejvyšší soutěže předvedl ve třetí třetině velký obrat, zatímco Berani ztratili všechny body podobně jako při utkání v Liberci v posledních minutách. Zlín vstoupil do důležitého utkání velmi úspěšně, neboť ve 27. minutě i zásluhou využité přesilovky vedl 2:0. Ve třetí třetině však o slibný náskok přišel, vlastní nekázní nabídl domácím dvě dvojnásobné přesilové hry. Zatímco první se ubránil, při druhé dala Dukla ve 48. minutě kontaktní gól. A do třetí sirény přidala další dva, když vítězný gól vstřelil mladík Anděl. Veselý a spol. nevystřelili ve třetí třetině ani jednou na domácí bránu! Tipsport extraliga 2017/2018, 5. kolo: HC Dukla Jihlava - Aukro Berani Zlín 3:2 (0:1, 0:1, 3:0), branky a nahrávky: 48. min Čachotský (Suchánek, de la Rose, Čachotský), 56. F. Seman (de la Rose), 59. Anděl (Suchánek) - 6. Okál (Ferenc, O. Horák), 27. Řezníček (J. Ondráček, Matějíček).
17.9.Výsledky 5. kolaTipsport extraliga 2017/2018 - neděle 17. září: Jihlava - Aukro Berani Zlín 3:2, Vítkovice - Pardubice 4:2, Plzeň - Sparta 4:3, Litvínov - Olomouc 0:3, Hradec Králové - Třinec 3:1, Brno - Chomutov 2:3 po nájezdech. Zápas Liberec - Mladá Boleslav se hraje v úterý 19. září.
16.9.Roberts Bukarts bez trestuPředseda disciplinární komise ELH Karel Holý se ve zkráceném řízení zabýval jednáním hráče Robertse Bukartse, za které mu byl v utkání Aukro Berani Zlín – Kometa Brno ( uložen dvojitý menší trest a osobní trest do konce utkání za bitku. Na základě videozáznamu shledal, že hráč byl při počátku šarvátky mezi Rihardsem Bukartsem a Janem Káňou již na ledové ploše a trest za zapojení do šarvátky z hráčské lavice mu proto neměl být uložen. Předseda disciplinární komise ELH proto řízení s Robertsem Bukartsem zastavil. Starší z lotyšských bratrů tak může nastoupit v nedělním zápase hokejistů Zlína v Jihlavě.
15.9.Doma opět bez góluHokejisté Aukro Berani Zlín prohráli v zápase 4. kola Tipsport extraligy doma s Kometou Brno 0:4, když opět nevstřelili na domácím ledě ani gól. Zápas s úřadujícím mistrem okořenila v první třetině potyčka, po které rozhodčí vykázali předčasně do kabin pouze Robertse Bukartse. Kometa rozhodla o přesvědčivé výhře ve druhé třetině, neboť třikrát překonala gólmana Libora Kašíka. Svěřenci trenéra Roberta Svobody klesli v tabulce na předposlední místo. Tipsport extraliga 2017/2018: Aukro Berani Zlín - HC Kometa Brno 0:4 (0:0, 0:3, 0:1), branky a nahrávky: 24. min Mallet (V. Němec, H. Zohorna), 38. Erat (T. Svoboda), 39. H. Zohorna (Gulaši), 51. Vincour.
15.9.Výsledky 4. kolaTipsport extraliga 2017/2018 - pátek 15. září: Třinec - Vítkovice 3:2, Chomutov - Jihlava 4:3 po prodloužení, Mladá Boleslav - Pardubice 4:2, Olomouc - Liberec 3:0, Aukro Berani Zlín - Brno 0:4, Hradec Králové - Plzeň 4:3 po prodloužení. Utkání Sparta - Litvínov se hraje 10. října.
12.9.Berani ztratili zápasHokejisté Aukro Berani Zlín prohráli v utkání 3. kola Tipsport extraligy na ledě týmu Bílí Tygři Liberec 2:3, i když ještě ve 47. minutě vedli 2:0. Zlínští hokejisté šli do vedení v 8. minutě, které ještě navýšili za tři minuty druhým gólem. Severočechům se podařil ve třetí třetině velký obrat, když vítězný gól dali v čase 59:03 minuty. Veselý a spol. dlouho sahali po bodech, nakonec nezískali ani bod a jedou z Liberce s prázdnou. Tipsport extraliga 2017/2018, 3. kolo: Bílí Tygři Liberec - Aukro Berani Zlín 3:2 (0:2, 0:0, 3:0), branky a nahrávky: 47. min J. Stránský (Šmíd, Bartovič), 56. Bulíř (Ševc, P. Jelínek), 60. Lakatoš (Pyrochta, Ševc) - 8. Žižka (Rihards Bukarts, Roberts Bukarts), 11. Okál (Freibergs, Řezníček).
12.9.Výsledky 3. kolaTipsport extraliga 2017/2018 - úterý 12. září: Pardubice - Chomutov 1:4, Vítkovice - Sparta 6:1, Plzeň - Olomouc 10:0, Jihlava - Třinec 0:2, Litvínov - Hradec Králové 3:0, Brno - Mladá Boleslav 2:3, Liberec - Aukro Berani Zlín 3:2.
10.9.Prohra s PardubicemiHokejisté Aukro Berani Zlín prohráli v zápase 2. kola Tipsport extraligy s týmem HC Dynamo Pardubice 0:2 a v úvodním domácím zápase sezony vyšli bodově i střelecky naprázdno. Berany podržel v úvodní třetině brankář Libor Kašík, který zlikvidoval velké šance Duška a Tomáška. Zlín byl ve druhém dějství aktivnější, ale vyhořel v zakončení a inkasoval gól při vlastní přesilové hře. Východočeši přidali v závěru utkání druhou branku a po zásluze si odvezli z Moravy všechny tři body. Utkání přineslo spíše boj než hokejovou krásu. Tipsport extraliga 2017/2018: Aukro Berani Zlín - HC Dynamo Pardubice 0:2 (0:0, 0:1, 0:1), branky a nahrávky: 33. min M. Kaut (Trončinský), 52. Perret (M. Kaut, D. Tomášek).
10.9.Výsledky 2. kolaTipsport extraliga 2017/2018 - neděle 10. září: Sparta - Jihlava 4:3, Třinec - Plzeň 5:2, Aukro Berani Zlín - Pardubice 0:2, Hradec Králové - Brno 2:4, Olomouc - Vítkovice 2:4, Litvínov - Liberec 2:0, Mladá Boleslav - Chomutov 1:2.
9.9.Fotoreportáž z VítkovicPodívejte se na obsáhlou fotoreportáž Jiřího Zaňáta z úvodního kola Tipsport extraligy HC Vítkovice Ridera versus Aukro Berani Zlín prostřednictvím padesáti snímků. Galerii z vítězného utkání Beranů si můžete prohlédnout na odkazu ZDEnull
8.9.Senzační obrat a výhra!Hokejisté Aukro Berani Zlín vstoupili úspěšně do nového ročníku Tipsport extraligy 2017/2018. V úvodním kole vyhráli na ledě týmu HC Vítkovice Ridera 2:1 po prodloužení. Zlínští měli v Ostravě štěstí, neboť téměř v celém průběhu utkání prohrávali smolným gólem ze 17. minuty, ale v závěru základní hrací doby vyrovnali při power play a rozhodující gól dali v nastaveném čase využitím přesilové hry. Góly zaznamenali Ralfs Freibergs a David Šťastný. Berani umí na Vítkovice zahrát, neboť bodovali již v osmém vzájemném utkání v řadě! Tipsport extraliga 2017/2018 - 1. kolo: HC Vítkovice Ridera - Aukro Berani Zlín 1:2 (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1), branky a nahrávky: 17. min P. Zdráhal (Lev, Hrbas) - 59. Freibergs (Roberts Bukarts, Kubiš), 62. D. Šťastný (Matějíček).
8.9.Výsledky 1. kolaTipsport extraliga 2017/2018 - pátek 8. září: Plzeň - Litvínov 5:1, Chomutov - Olomouc 4:2, Jihlava - Mladá Boleslav 4:3 po prodloužení, Vítkovice - Aukro Berani Zlín 1:2 po prodloužení, Brno - Třinec 5:4 po nájezdech, Pardubice - Sparta 2:3, Liberec - Hradec Králové 3:0.
7.9.Vzpomínáme na Karla RachůnkaHokejovým děním otřásla přesně před šesti lety 7. září 2011 obrovská tragédie. Nejčernější den v historii světového hokeje. Obránce Karel Rachůnek (32), odchovanec zlínského hokeje, tragicky zahynul při pádu letadla s ruským týmem Lokomotiv Jaroslavl, který mířil na utkání KHL do běloruského Minsku. Společně s Karlem Rachůnkem zahynuli i další čeští hokejisté, mistři světa, útočníci Jan Marek a Josef Vašíček. V troskách zůstalo pohřbeno osm členů posádky a 35 pasažérů. Vedení hokejového klubu Aukro Berani Zlín prostřednictvím generálního manažera Martina Hostáka uctilo Karlovu památku položením kytice na hrob na Lesním hřbitově. Vzpomínáme ...
6.9.Hokejová středa s T. MelzeremMediální partner zlínského hokeje Radio Zlín i v letošní sezoně vysílá na rozhlasových vlnách oblíbený pořad s názvem Hokejové středy. Další se uskuteční ve středu 6. září v obvyklém čase od 12:30 hodin. Do pomyslného křesla pro hosta se posadí Tomáš Melzer, marketingový manažer Aukro Berani Zlín. Své otázky na hosta ohledně marketingu a PR aktivit zasílejte už nyní na mailovou adresu studio@radiozlin.cz, nebo prostřednictvím zpráv na facebook.
5.9.Začátky tréninkůHokejový klub Aukro Berani Zlín upozorňuje na začátky tréninků školy bruslení a hokejové přípravky pro letošní sezonu 2017/2018. Začátek školy bruslení proběhne v neděli 10. září v 10 hodin pro ročník 2012 a mladší (PSG aréna). Začátek hokejové přípravky je rovněž v neděli 10. září v 8:45 hodin, ročník 2011 (PSG aréna).