New York Rangers pozvali Nicolase Werbika na kemp!

3.9.2017Vojtěch Jurák

Vzpomínáte si na něj? Ještě před dvěma lety oblékal zlínský dres. V sezoně 2014/2015 jako starší dorostenec nasbíral 42 bodů (28 + 14) ve 32 zápasech a v témže ročníku nastoupil i za juniorku a reprezentační osmnáctku. Nyní Nicolas Werbik, už jako zámořský hráč, obdržel pozvánku na kemp nováčků od slavných New York Rangers!

New York Rangers pozvali Nicolase Werbika na kemp!

Odchovanec Zlína odehrál poslední dvě sezony v Severní Americe. Nejprve strávil rok v týmu Rimouski Océanic, který hraje kanadskou QMJHL (Quebec Major Junior Hockey League) a za nějž v juniorském věku hrával třeba i Sydney Crosby. Poté se přesunul do klubu Youngstown Phantoms hrající americkou USHL (United States Hockey League).

Během zámořského angažmá se o kousek přiblížil vysněné NHL, v září si Werbika pozvali na kemp nováčků New York Rangers.
„Je to pro mě velké překvapení. Mým cílem bylo odehrát dobrou sezonu v zámoří a po sezoně se jet ukázat na NHL kemp. Jsem rád, že jsem dostal příležitost už nyní,“ neskrývá své nadšení devatenáctiletý útočník.

„Trvalo mi, než jsem si to všechno uvědomil. Nejprve mi napsal agent, že se na mě Rangers ptali a chtěli nějaké informace. Nic jsem od toho neočekával. Další den pak volal, že by mi měla dojít pozvánka. A ještě během telefonátu mi zabrněl mobil. Rychle jsem se podíval a viděl email od Rangers,“ popisuje Werbik, jak se o pozvání dověděl.

Kemp nováčků New York Rangers začíná 6. září. Jeho součástí bude také turnaj v Traverse City, kterého se tradiční klub zúčastní už pojedenácté v řadě. Na krátkém turnaji si to rozdá o vítězství osm klubů. Rangers se v rámci „Gordie Howe Division“ střetnou postupně se Chicagem, Carolinou a Detroitem. Na závěr je pak čeká zápas o umístění proti soupeři ze druhé „Ted Lindsay Division“.

„Těším se na nové zkušenosti. Pokusím se ukázat v co nejlepším světle,“ říká odhodlaně talentovaný útočník.

Pro zlínský hokej a jeho mládežnické trenéry je to během léta už druhá skvělá zpráva, která přišla z New Yorku. V červnu si tradiční klub zamluvil v prvním kole draftu útočníka Filipa Chytila a teď si pozval do týmu dalšího odchovance. Oba zlínští forwardi by se měli na kempu potkat, pozvánku totiž dostal i sedmnáctiletý Chytil.
 

Aktuálně na webu

Filip Chytil ve svém prvním utkání v zámoří zářil, zajistil vítězství

dnesMichal Janoštík

Podruhé v přípravných zápasech to byl mladíček, který bojuje na kempu o místo v hlavním týmu, kdo zazářil a rozhodl utkání. V pondělí to byl Neal Pionk, který vstřelil v prodloužení vítězný gól,...Aukce hraných dresů Aukro Berani Zlín

dnesZlin Press - Roman Ordelt

Extraligový hokejový klub Aukro Berani Zlín připravil pro všechny fanoušky aukci hraných dresů A týmu z přátelských utkání. Aukce se bude konat na největším českém online tržišti Aukro.cz a začne v...Bratři ve žlutomodrém: Od Koželů po Bukartse (1. díl)

dnesRedakce

Koluje jim v žilách stejná krev. Můj brácha – nejbližší parťák i soupeř. A také vzor a inspirace. Zlínský hokej vyprodukoval celkem třináct dvojic. Bratři Rachůnkovi byli dokonce tři. Sourozenci...Zlínští žáci vybojovali druhé místo na Dni her malých hokejistů

včeraZlin Press - Roman Ordelt

Hokejoví žáci klubu Aukro Berani Zlín získali skvělé druhé místo na akci s názvem Den her malých hokejistů, který proběhl začátkem září na ve sportovním areálu při Základní škole Úvoz v Brně. Na...
PSG Město Zlín SAMOHÝL Motor Holding a.s. BPA sport marketing a.s. Zlínský kraj RI Okna
Radegast Střída sport Tipsport Avonet Cross Radio Zlín

Copyright © 2011-2017 Aukro Berani Zlín & eSports.cz, s.r.o.
Informace o autorských právech | RSS kanál