Útočník David Šťastný po obratu: Prohra 0:1 by byla za náš výkon krutá

9.9.2017Zlin Press - Jakub Kudláč

Hokejisté Aukro Berani Zlín vstoupili do nového ročníku Tipsport extraligy 2017/2018 úspěšně. Ve Vítkovicích sice od 17. minuty prohrávali 0:1, nakonec ale bojovností v power-play vyrovnali zásluhou dělovky Ralfse Freibergse, načež v prodloužení rozhodl o výhře Zlína David Šťastný.

Útočník David Šťastný po obratu: Prohra 0:1 by byla za náš výkon krutá

Zlínští hokejisté si vytvářeli v průběhu duelu mnoho šancí, gólově prosadit se jim povedlo až v 59. minutě. Stačilo jim na to pouhých pět vteřin v power-play. "Zápas byl z naší strany dobře odehraný, bojovali jsme, hráli jsme týmově. Zasloužili jsme si vyrovnat a je jedno, kdy se to povedlo," pověděl David Šťastný, střelec vítězného gólu v prodloužení, kdy tečoval při přesilovce čtyři na tři pumelici  obránce Martina Matějíčka.

Obě branky padly vesměs ránou z kruhu. "Hráli jsme už power-play, takže nebylo moc co vymýšlet. Celý zápas jsme věděli, že naši beci mají prostoru na střelu dost, že musíme střílet," pověděl reprezentační útočník. "Naštěstí se nám to povedlo otořit, odjíždět s prohrou 0:1 by bylo hodně kruté za náš výkon," tušil Šťastný.

Berani vstoupili do nové sezony vítězně a doufají, že napočtvrté se jim povede start do extraligové soutěže. "Hodně se ukázali lotyští hráči, jsou šikovní. Snad ty negativní prognózy vyvrátíme. Vím, co tady jsou za hráči a jsem velmi pozitivní," uzavřel David Šťastný.


Útočník Aukro Berani Zín David Šťastný před vítkovickým gólmanem Patrikem Bartošákem. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT
 

Aktuálně na webu

Filip Chytil ve svém prvním utkání v zámoří zářil, zajistil vítězství

dnesMichal Janoštík

Podruhé v přípravných zápasech to byl mladíček, který bojuje na kempu o místo v hlavním týmu, kdo zazářil a rozhodl utkání. V pondělí to byl Neal Pionk, který vstřelil v prodloužení vítězný gól,...Aukce hraných dresů Aukro Berani Zlín

dnesZlin Press - Roman Ordelt

Extraligový hokejový klub Aukro Berani Zlín připravil pro všechny fanoušky aukci hraných dresů A týmu z přátelských utkání. Aukce se bude konat na největším českém online tržišti Aukro.cz a začne v...Bratři ve žlutomodrém: Od Koželů po Bukartse (1. díl)

dnesRedakce

Koluje jim v žilách stejná krev. Můj brácha – nejbližší parťák i soupeř. A také vzor a inspirace. Zlínský hokej vyprodukoval celkem třináct dvojic. Bratři Rachůnkovi byli dokonce tři. Sourozenci...Zlínští žáci vybojovali druhé místo na Dni her malých hokejistů

včeraZlin Press - Roman Ordelt

Hokejoví žáci klubu Aukro Berani Zlín získali skvělé druhé místo na akci s názvem Den her malých hokejistů, který proběhl začátkem září na ve sportovním areálu při Základní škole Úvoz v Brně. Na...
PSG Město Zlín SAMOHÝL Motor Holding a.s. BPA sport marketing a.s. Zlínský kraj RI Okna
Radegast Střída sport Tipsport Avonet Cross Radio Zlín

Copyright © 2011-2017 Aukro Berani Zlín & eSports.cz, s.r.o.
Informace o autorských právech | RSS kanál