Jiří Ondráček: Gól pět vteřin před koncem druhé třetiny nám hodně pomohl

8.10.2017Zlin Press - Roman Ordelt

Původně byl ohlášený jako střelec vyrovnávací branky pár vteřin před koncem druhé třetiny, ale v oficiálním zápise nakonec Jiřího Ondráčka nahradil Roberts Bukarts, který puk ještě lehce tečoval. Ondráčkovi to ale pranic nevadilo. „Upřímně mně je to jedno. Jsem rád, že máme tři body,“ radoval se po cenném skalpu pražské Sparty.

Jiří Ondráček: Gól pět vteřin před koncem druhé třetiny nám hodně pomohl

- Gól na 2:2 vás nastartoval, souhlasíte?
"Určitě nám pomohl, bylo to pět vteřin před koncem. V kabině jsme si řekli, že je to důležité. Myslím si ale, že nás spíše nastartoval Káša než můj gól. Co on pochytal, to jsem dlouho neviděl. Mohlo to být 0:5 po první třetině. Chytá v reprezentační formě, díky němu máme body."

- Víte, jak zmíněný gól padl?
"Jenom jsem to zametl, protože jsem věděl, že je deset vteřin do konce třetiny. Buky ještě říkal, jestli to nelízl. Upřímně: mně je to jedno. Jsem rád, že máme tři body."

- Byl tak trochu ve stylu Petra Lešky, že?
"Lešoun byl jinak vyčůraný. Věděl, co dělá, i na tréninku. Já jsem do puku jenom plácl, vyloženě na náhodu do gólmana. Dívali jsme se na videu, že i v Třinci pustil podobný gól, když opustil přední tyčku. Tak jsem to zkusil."

- Vypadalo to, že rozdíl byl dnes hlavně v brankářích…
"Nevím, kolik byl poměr střel v první třetině, ale tam šlo jasně vidět, že nás Káša držel celý zápas. Nechci říct, že jejich gólman chytal špatně, ale rozhodl gól v oslabení z lehké střely na kruhu. To nás ještě více nakoplo, pak jsme měli zápas pod kontrolou."

- Třetí třetinu jste Spartu přehráli, čím to bylo?
"Je těžké, když se vám nedaří. Dobře to známe. Dostanete takový gól v přesilovce, když můžete jít do vedení, a pak na vás padne deka. Měli šance, nevyužili je a přestali tomu věřit. Za chvilku jsme dali na 4:2 a potom jsme si to pohlídali."
 
- Proti vám nastoupili bývalí spoluhráči Petr Zámorský a Robert Říčka, byli jste před střetnutím v kontaktu?

"Napsal jsem akorát Říčovi, když jeli z Třinec do Zlína, jestli nepůjde v sobotu makat. Stejně jsme nešli ani na kafe. Jenom jsme si napsali, jak se mu daří. Měl dvě tři šance, naštěstí je nedal."

- V tabulce jste bod před Spartou, co na to říkáte?
"Kdyby mi někdo řekl, že po jedenáctém kole budeme před Spartou a Libercem, tak bych si myslel, že jsme první nebo druzí. V Mladé Boleslavi jsme předvedli hrozný výkon, teď jsme to trochu odčinili. Snad v tom budeme pokračovat."

Útočník Aukro Berani Zlín Jiří Ondráček v souboji s Petrem Zámorským. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT
 

Aktuálně na webu

Kapitán Beranů Ondřej Veselý dostal za faul kolenem stop na tři zápasy

včeraZlin Press - Roman Ordelt

Předseda disciplinární komise ELH Karel Holý se zabýval ve zkráceném řízení zákrokem kapitána zlínských Beranů Ondřeje Veselého na protihráče Rastislava Deje, za který mu byl v utkání Aukro Berani...Pavel Kubiš po prohře s Vítkovicemi: Dvě třetiny nám nejely nohy

před 2 dnyZlin Press - Roman Ordelt

Takhle ne, věděli hokejisté Aukro Berani Zlín po domácím porážce 3:7 s Vítkovicemi. Oproti minulým zápasům předvedli o poznání horší výkon a hlavně v obraně mají co zlepšovat. „Jak nám v první...Disciplinární komise trestala hrubé vulgarity, Zlínu se pokuty vyhly

před 2 dnyZlin Press - Roman Ordelt

Asociace profesionálních klubů ledního hokeje a výkonný výbor ČSLH přijaly před sezonou úpravy v Disciplinárním řádu ELH. Vzhledem k rostoucí agresivitě v hledištích umožňují mimo jiné trestat hrubě...Tým Aukro Berani Zlín nestačil na Vítkovice a prohrál v divokém zápase vysoko 3:7

před 2 dnyZlin Press - Roman Ordelt

Hokejisté Aukro Berani Zlín prohráli v utkání 14. kola Tipsport extraligy s týmem HC Vítkovice Ridera 3:7. Veselý a spol. nevstoupili úspěšně do druhé čtvrtiny základní části a po předchozí...
aukro PSG Město Zlín Zlínský kraj BPA sport marketing a.s. RI Okna

Copyright © 2011-2017 Aukro Berani Zlín & eSports.cz, s.r.o.
Informace o autorských právech | RSS kanál