Berani začali přípravu na nový ročník extraligy. Trénuje již Nosek a vrací se Valenta

24.4.2017Zlin Press - Roman Ordelt

Hokejisté Zlína začali nezvykle brzy s přípravou na nový ročník extraligy. Trenérské dvojici Robert Svoboda, Martin Hamrlík se hlásilo na prvním srazu v rámci nové sezony 2017/2018 celkem 22 hokejistů. Z nových tváří se objevili na prvním tréninku zkušený obránce David Nosek z Třince, po dvou letech se vrací obránce Tomáš Valenta, který působil naposledy ve Zvolenu a z hostování v druholigovém Šumperku útočník Pavel Sedláček. „Sázíme na vlastní odchovance. Na hráče, kteří jsou úzce spjatí se zlínskou organizací. Vrací se nám hráči, kteří nastupovali v české nebo slovenské extralize. Kádr není v žádném případě uzavřený, jednáme i s dalšími hráči. Určitě se objeví nová jména ještě během přípravy nebo před nástupem na led,“ pověděl Jiří Šolc, sportovní manažer PSG Zlín.

Berani začali přípravu na nový ročník extraligy. Trénuje již Nosek a vrací se Valenta

Pro zlínský hokej bude příští sezona jubilejní padesátou v nejvyšší soutěži mezi elitou! Suchá příprava Beranů bude trvat deset týdnů až do konce června. Poté následuje třítýdenní letní dovolená a v pondělí 24. července vyjedou zlínští hokejisté poprvé na led. „Úvodní týden proběhnou vstupní testy a rozdělení do skupin. Chceme mít určitý obrázek o fyzické připravenosti jednotlivých hráčů. Neplánujeme soustředění v zahraničí, ale uprostřed přípravy dáme hráčům individuální regenerační týden. Do přípravy zařadíme moderní trendy, zaměříme se na silově-dynamické prvky,“ řekl Robert Svoboda, hlavní trenér.

Při úvodním tréninku nechyběl na ploše PSG arény ani nejzkušenější člen kádru, kapitán týmu Ondřej Veselý. „Některé nové kluky v kabině zatím neznám. Jsou to převážně mladí hráči, kteří působili v juniorských kategoriích. Během letní přípravy se lépe poznáme, kolektiv se více stmelí. Věřím, že tréninková morálka bude co nejlepší. Máme moderní trenéry, kteří se zajímají o nejnovější trendy a určitě zařadí do přípravy nové prvky,“ řekl devětatřicetiletý Veselý, který odehrál v extralize 20 sezon.

Stále není jisté, zda do zahraničí zamíří dvě opory týmu, Petr Holík a Lotyš Roberts Bukarts. Vedení klubu pracuje při skladbě týmu s oběma variantami setrvání nebo odchodu. „Nějaké zprávy proběhly v ruských médiích, nicméně ohledně působení Holíka v KHL nám do dnešního dne oficiálně na klub nic nepřišlo. Stále jsou to jen spekulace. U Robertse si sedneme společně až po mistrovství světa a uvidíme, co dále,“ uvedl manažer Šolc.

V médiích proběhly zprávy o ukončení kariéry zkušeného beka Miroslava Blaťáka, kterého trápily i v lonské sezoně zdravotní problémy. „S Mirkem jsme domluveni na určitém režimu. Během příštího týdne bychom vše zveřejnili. Každopádně si zaslouží nadstandardní přístup než ostatní hráči. S Jirkou Marušákem vedeme jednání a dali jsme si určitý čas na konečné rozhodnutí,“ vysvětlil Jiří Šolc.

Na tiskovém brífinku padala i případná jména pro posílení hráčského kádru. Vzhledem k sestupu Karlových Varů po dvaceti letech do první ligy se dostává do popředí otázka návratu Tomáše Rachůnka do Zlína. „Může to být jedna z variant, ale zatím jsme ji neřešili. Nicméně s Tomášem jsme v kontaktu. Záleží i na vyjádření vedení klubu a postoji trenérů,“ upřesnil Šolc při setkání s novináři. „Pro nás je to nová informace, zatím bych nepředbíhal. Máme určitou představu o skladbě týmu. Záleží to i na tom, kdo odejde z tria Holík, Bukarts nebo Chytil. Jsme připraveni na všechny varianty,“ řekl hlavní trenér.

Vedle hráčů z juniorky, kteří již byli součástí hráčského kádru v letošní sezoně, dostanou příležitost dále obránce Martin Padrnos, útočníci Jan Václavek a Štěpán Fryšara. „Hráče, které jsme měli na střídavý start v závěru sezony z Přerova, nebudeme povolávat na suchou přípravu, ale nastoupí v přípravných zápasech během léta,“ uzavřel Robert Svoboda. Po světovém šampionátu osmnáctiletých na Slovensku dostal volno útočník Filip Chytil. V jeho případě bude záležet na setrvání ve Zlíně i výsledek červnového draftu do NHL. 

Kádr hokejistů Zlína na úvodním tréninku při zahájení suché přípravy, sezona 2017/2018:

Brankáři: Libor Kašík, Tomáš Štůrala.

Obránci: Tomáš Žižka, David Nosek, Martin Matějíček, Dalibor Řezníček, Tomáš Valenta, Oldřich Horák, Daniel Gazda, Martin Padrnos.

Útočníci: Ondřej Veselý, Pavel Kubiš, Antonín Honejsek, David Šťastný, Zdeněk Okál, Jiří Ondráček, Michal Popelka, Pavel Sedláček, Michal Gago, Jiří Karafiát, Jan Václavek, Štěpán Fryšara.

Hlavní trenér: Mgr. Robert Svoboda, asistent trenéra: Martin Hamrlík.

 

Aktuálně na webu

Stáhněte si do počítače zápasový bulletin Zlínské buly na utkání s Litvínovem

včeraZlin Press - Roman Ordelt

V letošní sezoně Tipsport extraligy 2017/2018 dochází ke změně distribuce zápasového bulletinu Zlínské buly. Nyní si můžete tento hokejový zpravodaj vydávaný před každým domácím extraligovým zápasem...Filip Chytil ve svém prvním utkání v zámoří zářil, zajistil vítězství

včeraMichal Janoštík

Podruhé v přípravných zápasech to byl mladíček, který bojuje na kempu o místo v hlavním týmu, kdo zazářil a rozhodl utkání. V pondělí to byl Neal Pionk, který vstřelil v prodloužení vítězný gól,...Aukce hraných dresů Aukro Berani Zlín

včeraZlin Press - Roman Ordelt

Extraligový hokejový klub Aukro Berani Zlín připravil pro všechny fanoušky aukci hraných dresů A týmu z přátelských utkání. Aukce se bude konat na největším českém online tržišti Aukro.cz a začne v...Bratři ve žlutomodrém: Od Koželů po Bukartse (1. díl)

včeraRedakce

Koluje jim v žilách stejná krev. Můj brácha – nejbližší parťák i soupeř. A také vzor a inspirace. Zlínský hokej vyprodukoval celkem třináct dvojic. Bratři Rachůnkovi byli dokonce tři. Sourozenci...
PSG Město Zlín SAMOHÝL Motor Holding a.s. BPA sport marketing a.s. Zlínský kraj RI Okna
Radegast Střída sport Tipsport Avonet Cross Radio Zlín

Copyright © 2011-2017 Aukro Berani Zlín & eSports.cz, s.r.o.
Informace o autorských právech | RSS kanál