Budeme mladý tým hladový po úspěchu, shodli se bratři Bukartsovi

21.8.2017Zlin Press - Jakub Kudláč

Vedení hokejového klubu Aukro Berani Zlín představilo na pondělní tiskové konferenci tři posily do nadcházející sezony. Kromě útočníka Radoslava Illa ze Slovenska (vlevo na fotce) uspěl na zkoušce i lotyšský obránce Ralfs Freibergs (vpravo) a útočník Rihards Bukarts (uprostřed). Oba posledně jmenovaní se potkali na posledním světovém šampionátu v německém Kolíně nad Rýnem, kde nechyběl ani starší z bratrů Bukartsů Roberts.

Budeme mladý tým hladový po úspěchu, shodli se bratři Bukartsovi

"Jsme v polovině přípravy, výsledkově jsme spokojení. Nepřeceňujeme to, ale výhry nás těší. Co se týče kádru, jde o to, jak obstojí v našem týmu. Prostor dostali mladí hráči a ti, co zde byli na zkoušce. Marek Zagrapan už u nás nepokračuje, naopak Rado Illo dobře doplňuje tým a bude přínosem. Zrovna tak Ralfs se jeví dobře jako ofenzivní obránce. Rihards bude přínosem po stránce toho, že se kluci znají. Soudržnost týmu snad bude dobrá," pověděl hlavní trenér Beranů Robert Svoboda.

Překvapením pro mnohé byl příchod Rihardse Bukartse, jenž je mladším bratrem Robertse. "Měl jsem nabídku z Kontinentální hokejové ligy i Ameriky, ale rozhodl jsem se připojit ke Zlínu. Některé hráče tady znám, navíc tým se zde jeví dobře. Budu hrát s bratrem, který je mým vzorem, snad se od něj dost naučím. Nevím, jestli s ním budu hrát v lajně, ale na tom ani tak nezáleží. Hlavně se nám bude oběma dařit. Je jedno, jestli pohromadě nebo zvlášť," pověděl jednadvacetiletý Rihards.

Toho do Zlína samozřejmě dostal částečně bratr. "Je mezi námi velký rozdíl, brácha dobře střílí, já jsem zase rychlý," myslí si mladší z dvojice. "Poprvé jsme spolu hráli na mistrovství světa a bylo to pro nás samozřejmě speciální.  Měla by to být dobrá sezona, jsme mladý tým hladový po úspěchu," shodli se bráchové.

Ralfs Freibergs by měl vyztužit obranu a bude třetím do lotyšské party. "Určitě je dobře pro všechny navzájem, že jsme zde tři Lotyši. Upevní to tým," pověděl šestadvacetiletý obránce. Druhým úspěšně testovaným hráčem byl Slovák Radoslav Illo. "Velmi mě těší, že jsme přesvědčil trenéry a budu si moct zahrát českou extraligu," sdělil sedmadvacetiletý forvard.

Jak už bylo psáno, Berani budou mít ve svém kádru tři reprezentanty Lotyšska. "V Lotyšsku je o české lize velmi dobré mínění, fanoušci se o ni zajímají a i na mistrovství světa se mě mnoho spoluhráčů ptalo, jak to v Česku a ve Zlíně vypadá. Lotyši mají celkově zájem hrát českou extraligu," řekl Roberts Bukarts.


Tisková konference hokejového klubu Aukro Berani Zlín. Zleva Radoslav Illo, Ralfs Freibergs, Rihards Bukarts, Jiří Šolc, Robert Svoboda a Roman Ordelt. FOTO: ZLÍNSKÝ DENÍK
 

Aktuálně na webu

Filip Chytil ve svém prvním utkání v zámoří zářil, zajistil vítězství

dnesMichal Janoštík

Podruhé v přípravných zápasech to byl mladíček, který bojuje na kempu o místo v hlavním týmu, kdo zazářil a rozhodl utkání. V pondělí to byl Neal Pionk, který vstřelil v prodloužení vítězný gól,...Aukce hraných dresů Aukro Berani Zlín

dnesZlin Press - Roman Ordelt

Extraligový hokejový klub Aukro Berani Zlín připravil pro všechny fanoušky aukci hraných dresů A týmu z přátelských utkání. Aukce se bude konat na největším českém online tržišti Aukro.cz a začne v...Bratři ve žlutomodrém: Od Koželů po Bukartse (1. díl)

dnesRedakce

Koluje jim v žilách stejná krev. Můj brácha – nejbližší parťák i soupeř. A také vzor a inspirace. Zlínský hokej vyprodukoval celkem třináct dvojic. Bratři Rachůnkovi byli dokonce tři. Sourozenci...Zlínští žáci vybojovali druhé místo na Dni her malých hokejistů

včeraZlin Press - Roman Ordelt

Hokejoví žáci klubu Aukro Berani Zlín získali skvělé druhé místo na akci s názvem Den her malých hokejistů, který proběhl začátkem září na ve sportovním areálu při Základní škole Úvoz v Brně. Na...
PSG Město Zlín SAMOHÝL Motor Holding a.s. BPA sport marketing a.s. Zlínský kraj RI Okna
Radegast Střída sport Tipsport Avonet Cross Radio Zlín

Copyright © 2011-2017 Aukro Berani Zlín & eSports.cz, s.r.o.
Informace o autorských právech | RSS kanál