Střelec vítězného gólu Martin Matějíček: Pro nás je důležité dívat se na umístění v desítce než řešit šestku

24.2.2015Zlin Press - Roman Ordelt

Tři góly, tři střelci z obranných řad PSG Zlín. Veledůležitý triumf nad Hradcem Králové zařídily pumelice Oldricha Kotvana a Martina Matějíčka a šťastné nahození Tomáše Žižky od červené čáry. Berani udolali houževnatého soupeře a rázem mohou myslet na přímý postup do čtvrtfinále.

Střelec vítězného gólu Martin Matějíček: Pro nás je důležité dívat se na umístění v desítce než řešit šestku

„Moc často se asi nestává, že by všechny góly dali obránci. Ale třeba loni jsme se takto trefovali, to tady ještě hrál Zámek. Takže v tom pokračujeme. Třeba Tomášův gól byl neuvěřitelný, ještě jsem nezažil, že by někdo dal gól takhle od půlky,“ usmíval se Matějíček, který si vydřeného tříbodového zisku hodně cenil.

„Je to hodně důležitá výhra, tabulka je nahuštěná a bodové rozdíly jsou minimální. Pořád je pro nás ale důležité dívat se spíše na umístění v desítce než řešit šestku,“ řekl zlínský obránce, který k rozhovorům dorazil ve chvíli, kdy se ještě hrály ostatní zápasy. Radost z jistoty postupu minimálně do předkola si tak užil se spoluhráči až za pár desítek minut v kabině.

Úterní vítězství se nerodilo jednoduše. Východočeši sice přijeli bez řady důležitých hráčů, ale s jistotou účasti ve čtvrtfinále mohli hrát uvolněně a domácím borcům dělala jejich úporná a soustředěná hra velké potíže. „Měli tam mladé kluky, některé opory jim chyběly. Ale chtěli hrát, dobře bruslili. Strašně těžký zápas. Jsem moc rád, že jsme ho zvládli,“ oddychl si Matějíček.


Právě jeho gól ze 43. minuty byl nakonec vítězný. Matějíček se trefil výstavní dělovkou do šibenice od modré čáry po vyhraném buly a byla to secvičená situace z tréninků. „Když je taková možnost, tak se to snažíme hrát tak, aby měl bek střelu na volej,“ přiznal třiadvacetiletý zadák, pro něhož to byla čtvrtá branka v letošní sezoně.


Zlín teď čeká náročná páteční bitva na ledě extraligového suveréna Třince, který před zápasem převezme Prezidentův pohár pro vítěze základní části. Berani letos proti Slezanům vytěžili ze tří střetnutí jen jeden bod, v boji o čtvrtfinále by se jim jakýkoliv další zisk náramně hodil. „Nemyslím si, že by nás Třinec podcenil. Do každého zápasu jdou s tím, že chtějí vyhrát. Mají velmi silný tým, přijde hodně diváků. Ale určitě tam chceme bodovat,“ uvedl Matějíček.


Martin Matějíček v souboji s hradeckým hráčem.
 

Aktuálně na webu

Stáhněte si do počítače zápasový bulletin Zlínské buly na utkání s Litvínovem

včeraZlin Press - Roman Ordelt

V letošní sezoně Tipsport extraligy 2017/2018 dochází ke změně distribuce zápasového bulletinu Zlínské buly. Nyní si můžete tento hokejový zpravodaj vydávaný před každým domácím extraligovým zápasem...Filip Chytil ve svém prvním utkání v zámoří zářil, zajistil vítězství

včeraMichal Janoštík

Podruhé v přípravných zápasech to byl mladíček, který bojuje na kempu o místo v hlavním týmu, kdo zazářil a rozhodl utkání. V pondělí to byl Neal Pionk, který vstřelil v prodloužení vítězný gól,...Aukce hraných dresů Aukro Berani Zlín

včeraZlin Press - Roman Ordelt

Extraligový hokejový klub Aukro Berani Zlín připravil pro všechny fanoušky aukci hraných dresů A týmu z přátelských utkání. Aukce se bude konat na největším českém online tržišti Aukro.cz a začne v...Bratři ve žlutomodrém: Od Koželů po Bukartse (1. díl)

včeraRedakce

Koluje jim v žilách stejná krev. Můj brácha – nejbližší parťák i soupeř. A také vzor a inspirace. Zlínský hokej vyprodukoval celkem třináct dvojic. Bratři Rachůnkovi byli dokonce tři. Sourozenci...
PSG Město Zlín SAMOHÝL Motor Holding a.s. BPA sport marketing a.s. Zlínský kraj RI Okna
Radegast Střída sport Tipsport Avonet Cross Radio Zlín

Copyright © 2011-2017 Aukro Berani Zlín & eSports.cz, s.r.o.
Informace o autorských právech | RSS kanál