Útočník Šťastný po výhře nad Dynamem: Takový zápas nás může vystřelit nahoru

5.2.2017Zlin Press - Roman Ordelt

V minulém domácím zápase s Pardubicemi vedení 4:2 v samotném závěru ztratili, teď zase stejnou ztrátu umazali a brali dva body. Hokejisté PSG Zlín předvedli velký obrat, u něhož byla klíčová branka Davida Šťastného 39 vteřin před koncem zápasu. Znamenala vyrovnání skóre na 4:4. „Jsou to ubojované body. Takový zápas nás může vystřelit nahoru,“ doufá Šťastný.

Útočník Šťastný po výhře nad Dynamem: Takový zápas nás může vystřelit nahoru

- Jak byste popsal vaši trefu?
"Důležité bylo, že jsme vyhráli buly a získali kotouč. Už předtím měl dobrou střelu Meduna. Pak si to beci vyměnili, viděl jsem, že Kotvič napřahuje, tak jsem dal hokejku do dráhy střely. Cítil jsem teč a pak uviděl puk v bráně."
 
- Hodně důležitý moment, že?
"Byla minuta do konce, věděli jsme, že musíme vyrovnat. Jsou to důležité body. Jsme rádi, že jsme to zvládli."

- Poznamenal vás páteční výprask 7:1 v Plzni?
"Věděli jsme, že v Plzni to bylo katastrofální a hráli jsme hrozně. Každý si sám musel říct, jak hrál, co udělal špatně. Nejdůležitější bylo na to zapomenout. Debakl jsme se proto snažili hodit za hlavu. První třetina dnes nebyla úplně hrozná, ale ve druhé jsme vystřelili třikrát, čtyřikrát na bránu. Ta byla špatná. Nedokážu si to vysvětlit."

- Byla v kabině před poslední třetinou velká bouřka?
"Museli jsme si říct, jak to musíme hrát jinak. Měli nás dobře pokryté ve středním pásmu a vůbec jsme se k nim nedostávali, takže jsme neměli ani střely. Zlepšilo se to a naštěstí máme dva body." 
 
- Věřil jste i za stavu 2:4, že zápas otočíte?

"Byl to blbý výsledek, ale v hokeji se dají dát dva góly za třicet vteřin. Doufal jsem".

- Vzpomněl jste si na poslední vzájemný zápas ve Zlíně, který skončil obráceně?
"Po zápase jsem si říkal, že to bylo skoro stejné. Historie se zopakovala a štěstí se přiklonilo k nám."

- Tehdy vás závěrečný kolaps poslal do krize. Může to být teď naopak?
"Pravda, že jsme tehdy po tomto prohraném zápase měli dlouhou šňůru porážek. Teď musíme doufat, že nás to pošle nahoru. Byly to ubojované body. Takový zápas nás může vystřelit nahoru."

- Teď začíná reprezentační pauza, vítáte ji nebo byste raději zůstali v tempu?
"Těžko říct. Možná by bylo lepší hned hrát, ale zase si chvíli odpočineme a natrénujeme. Blíží se nejdůležitější část sezony a tam budeme potřebovat hodně síly. Snad nám to prospěje."

Útočník David Šťastný při rozbruslení před zápasem s Pardubicemi.
 

Aktuálně na webu

Stáhněte si do počítače zápasový bulletin Zlínské buly na utkání s Litvínovem

včeraZlin Press - Roman Ordelt

V letošní sezoně Tipsport extraligy 2017/2018 dochází ke změně distribuce zápasového bulletinu Zlínské buly. Nyní si můžete tento hokejový zpravodaj vydávaný před každým domácím extraligovým zápasem...Filip Chytil ve svém prvním utkání v zámoří zářil, zajistil vítězství

včeraMichal Janoštík

Podruhé v přípravných zápasech to byl mladíček, který bojuje na kempu o místo v hlavním týmu, kdo zazářil a rozhodl utkání. V pondělí to byl Neal Pionk, který vstřelil v prodloužení vítězný gól,...Aukce hraných dresů Aukro Berani Zlín

včeraZlin Press - Roman Ordelt

Extraligový hokejový klub Aukro Berani Zlín připravil pro všechny fanoušky aukci hraných dresů A týmu z přátelských utkání. Aukce se bude konat na největším českém online tržišti Aukro.cz a začne v...Bratři ve žlutomodrém: Od Koželů po Bukartse (1. díl)

včeraRedakce

Koluje jim v žilách stejná krev. Můj brácha – nejbližší parťák i soupeř. A také vzor a inspirace. Zlínský hokej vyprodukoval celkem třináct dvojic. Bratři Rachůnkovi byli dokonce tři. Sourozenci...
PSG Město Zlín SAMOHÝL Motor Holding a.s. BPA sport marketing a.s. Zlínský kraj RI Okna
Radegast Střída sport Tipsport Avonet Cross Radio Zlín

Copyright © 2011-2017 Aukro Berani Zlín & eSports.cz, s.r.o.
Informace o autorských právech | RSS kanál